2017. Február 21. 10:16, kedd | Helyi
Forrás: Kovács Zsolt Hód Úszó SE Hódmezővásárhely

A HÓD ÚSZÓ SE csapata hódította el a 2017-es Mimosa Cup csapat trófeáját

A HÓD-ok hatalmas fölénnyel nyerték a csapatok pontversenyét.
Úszóink összesen 53 (30 arany, 13 ezüst, 9 bronz) érmet hoztak haza a montenegrói Herceg Noviból.

Ugrai Panna első nemzetközi versenyén zseniális teljesítményt nyújtott korosztályában - a 2004 és fiatalabb kategóriában -, 9 számban nem talált legyőzőre és felállított 7 új versenycsúcsot is! Panna ezzel a korosztálya legeredmenyesebb lány úszója lett.

A felnőtt női mezőnyben Dara Eszter világklasszis úszónk 6 aranyat nyert, 5 új felnőtt versenycsúccsal. Ezzel elnyerte legeredményesebb felnőtt női versenyzőnek járó címet.

A férfiaknál Winkler Máté szintén kimagasló eredményt ért el 6 arany érmével és 100m háton felállított versenycsúcsával, továbbá a férfiak összesített versenyében 3. helyet szerezte meg.

Rozanovic Ádám a 100m vegyes új versenycsúcsa mellett 2 aranyat és 3 ezüstöt tudhat magáénak.

Kerecsen Gerle 3 arany és 2 ezüstje mellett a verseny 3. legjobb női úszója címet is megszerezte.

Szentkereszty Cecília 1 ezüst és 2 bronz érem mellett 200m női gyorson diadalmaskodott.

Oláh Norbert korosztályánál 2 évvel idősebbek között versenyezve 3 ezüstöt és 2 bronz érmet zsebelt be.

Miksi Richárd betegséggel küzdközdve 1-1 ezüst és bronz mellett még 7 számban végzett pontot érő helyen.

Garamvölgyi Csenge első nemzetközi versenyén 50m pillangó úszásban éppen lemaradt a dobogóról azonban több úszásával is hozzájárult a csapat elsőségéhez.

A csapatot Máté Hunor, Udvardi Gábor és Ádándi Kiss Gyula készítette föl.

Ezek érdekelhetnek még

2024. Szeptember 25. 07:52, szerda | Helyi

NAV: szeptember 30-ig igényelhető vissza a külföldi áfa

2024. Szeptember 13. 06:00, péntek | Helyi

PM: az IMF is támogatja a magyar EU-elnökség célkitűzéseit

A Nemzetközi Valutaalap (International Monetary Fund, IMF) szerint a magyar gazdaság növekedése az uniós rangsor élmezőnyében lehet jövőre

2024. Augusztus 18. 00:00, vasárnap | Helyi

Győzelem Bosznia-Hercegovinában, rajt Montenegróban

Győzelem Bosznia-Hercegovinában, rajt Montenegróban - ez az utóbbi napok mérlege Szász László esetében, aki a hétvégén Pljevljaban versenyez.