Hírek
2019. Május 10. 11:49, péntek |
Helyi
Forrás: A Csongrád Megyei Kormányhivatal Sajtószolgálata
Fotókiállítás, madárvédelmi bemutató és ismeretterjesztő előadások a Madarak és fák napja alkalmából
A Körös-Maros Nemzeti Park rovarvilágára, természeti értékeire és a Dél-Alföld madárvilágának védelmére,
valamint az állatokról az emberekre terjedő megbetegedések megelőzésére hívja fel a figyelmet a Csongrád Megyei Kormányhivatal a Madarak és fák napja alkalmából.
A nemzeti park igazgatóságának területén készültek azok a természetfotók, amelyekből május 13-án, hétfőn nyílik kiállítás a hivatal aulájában. A park a Dél-Alföld területeinek egységes természetvédelmi kezelését látja el Békés megyétől, Csongrád megye Tiszától keletre eső részén át, Jász-Nagykun-Szolnok megyéig, beleértve a Körös-árterét is. A fotósorozat szegedi bemutatásáról a hivatal környezetvédelmi és természetvédelmi hatósága gondoskodott. A több mint húsz fotót tartalmazó anyag a vidék természeti gazdagságát, az élőlények sokszínűségét mutatja be, különös tekintettel a gerinctelen állatokra.
A 13:30-kor kezdődő megnyitón a képeket dr. Juhász Tünde kormánymegbízott és Lovászi Péter, a park természetvédelmi tájegységvezetője ajánlja az érdeklődők figyelmébe. A programon jelen lesznek a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület Csongrád Megyei Szervezetének tagjai is, akik madárvédelmi eszközöket mutatnak be és praktikus tanácsokkal látják el azokat, akik odúkkal, etetőkkel szeretnek gondoskodni a madarakról. A megnyitót előadás követi a Csongrád teremben, amelynek témája szintén a vidék állat- és növényvilága lesz - itt 14 órától Lovászi Péter beszél a nemzeti park védendő természeti kincseiről.
A hivatal népegészségügyi munkatársai is készülnek a Madarak és fák napjára. A Szegedi Vadaspark Családi Vasárnap rendezvényéhez csatlakoznak május 12-én 10 és 14 óra között. Munkájuk szerves részét képezi a fertőző megbetegedések megelőzése, ezért az állatokról emberre terjedő megbetegedésekről, az úgynevezett zoonózisokról tartanak ismeretterjesztő tájékoztatást, a prevenciós standnál. Hazánkban a leggyakrabban előforduló ilyen betegségek a toxoplazmózis, az ornitózis, a veszettség, a Lyme kór, a bélférgesség, amelyek terjedéséről, megelőzéséről beszélnek az érdeklődőknek a szakemberek, de szólnak arról is, hogy természetjárás előtt ebből a szempontból hogyan érdemes felkészülni.
A Madarak és fák napjáról:
Magyarországon több mint száz éves múltra tekint vissza a Madarak és fák napja, melyet minden évben május 10-én ünnepelünk. A hagyomány célja, hogy felhívja a társadalom, különösen az ifjúság figyelmét az őket körülvevő élővilágra és a természetvédelem fontosságára. Az első Madarak és Fák napját a kor neves ornitológusa, Chernel István szervezte 1902-ben. Bár több mint száz év telt el, a természetvédelem fontossága azóta sem veszített jelentőségéből.
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 04. 14:07, hétfő | Helyi
K&H: indul a „pénztanárok” versenye
a TikTokon csapnak össze egymással a pedagógusok
2024. Szeptember 25. 07:52, szerda | Helyi
NAV: szeptember 30-ig igényelhető vissza a külföldi áfa
2024. Szeptember 13. 06:00, péntek | Helyi
PM: az IMF is támogatja a magyar EU-elnökség célkitűzéseit
A Nemzetközi Valutaalap (International Monetary Fund, IMF) szerint a magyar gazdaság növekedése az uniós rangsor élmezőnyében lehet jövőre
2024. November 23. 08:25, szombat | Életmód
MME: a Magyarországon áttelelő fehér gólyák nem szorulnak emberi segítségre
A Magyarországon áttelelő fehér gólyák nem szorulnak emberi segítségre, etetésre, meleg helyen történő átteleltetésük felesleges - közölte a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) pénteken az MTI-vel.